پس از انتخاب یک محصول خوب، بیشترین دغدغه مشتریان، خدمات پس از فروش یا پشتیبانی از محصول است. این مهم در قالب یک تیم مجرب و متخصص و بهره مندی از انبار غنی قطعات یدکی و شبکه گستره خدمات پس از فروش در سراسر کشور ارائه می گردد. واحد خدمات پس از فروش آبارا با هدف حفظ اعتماد وآرامش خاطر برای مشتریان پاسخگوی کلیه سوالات، مشکلات فنی و ابهامات احتمالی است و خدمات پس از فروش رابعنوان یکی ازمراحل اصلی چرخه حیات محصول وپل ارتباطی پایدار میان شرکت و مشتریانش می داند و در این راستا محور اصلی فعالیت های خود را به موارد زیر معطوف ساخته است.

ایجاد انبار مطمئن قطعات یدکی با قابلیت دسترسی سریع :

واحد خدمات پس از فروش آبارا، با ایجاد انبار قطعات یدکی و به ویژه توسعه آن در مراکز استان ها، انتظار مشتری را در دستیابی سریع به قطعات مورد نیاز برآورده می کند. لازم به ذکر است که کلیه محصولات شرکت به مدت 18 ماه تحت پوشش گارانتی طلایی قرار دارند و شرکت ملزم و متعهد به تامین قطعات یدکی به مدت حداقل 10 سال می باشد.

 

 

خدمات مشاوره ای ویژه نصب، راه اندازی و عیب یابی:

شرکت صنایع پمپ آبارا بر این باور است که سهم بزرگی از رضایتمندی مشتری از یک محصول، بستگی به کیفیت خدمات پس از فروش و پشتیبانی فنی و تخصصی از محصول دارد از این رو شرکت، خدمات مشاوره ای به شیوه های مختلف را در اختیار مشتریان قرار میدهد. برگزاری جلسات آموزشی در زمینه عیب یابی، نصب و راه اندازی پمپ ها، بهره مندی از کارشناسان زبده و در دسترس از هنگام برقراری تماس تلفنی تا رفع کامل مشکلات، انجام تعمیرات توسط پرسنل آموزش دیده در سراسر کشور از جمله این خدمات است.

 

تعمیر و نگهداری :

یکی از مهم ترین عوامل درکارکرد صحیح و بلند مدت پمپ نحوه نگهداری و سرویس های دوره ای می باشد. شرکت صنایع پمپ آبارا با در نظر گرفتن شرایط کارکرد و نصب به ارائه پیشنهاد برای انجام سرویس های دوره ای و فرآیند نگهداری مبادرت می ورزد. ضمنا الکتروپمپ هایی که دچار مشکل می شوند، پس از انجام هماهنگی های مربوطه، به نزدیک ترین نمایندگی مجاز و مورد تایید آبارا ارسال شده، توسط کارشناسان متخصص مورد بررسی قرار می گیرند تا در صورت نیاز تعمیرات نهایی انجام شود.

اولين ارائه دهنده گارانتی در صنعت پمپ ايران
ضمانت 18 ماهه کليه محصولات