مقالات

کد خبر: 175   |  دفعات بازدید : 607   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

عملکرد الکتروپمپ خودمکش

09 شهريور, 1398
الکتروپمپ خودمکش AGA شرکت صنایع پمپ آبارا با توجه به عملکرد خود ، قابلیت استفاده از این پمپ در فضاهای صنعتی و خانگی به خوبی وجود دارد.
عملکرد الکتروپمپ خودمکش


اگر قصد خرید یک پمپ برای خانه، ویلا، باغات یا حتی تاسیسات مربوط به موتورخانه‌ها را دارید، الکتروپمپ‌های خودمکش یکی از گزینه‌های اصلی شما خواهند بود. الکتروپمپ‌های خودمکش از جمله پمپ‌هایی هستند که از نیروی گریز از مرکز برای افزایش فشار آب استفاده می‌کنند. الکتروپمپ خودمکش در واقع همچون یک سیستم انتقال هوای منعطف عمل می‌کند که قادر است گازهای موجود در مایعات را به یکباره در یک مسیر تعیین شده برای ایجاد فشار به حرکت دربیاورد.


 

توضیح کامل مکانیزم الکتروپمپ‌های خودمکش

الکتروپمپ‌های سانتریفیوژ خودمکش مشکل انسداد هوا را با ترکیب آب و هوا و ایجاد یک سیال شبیه آب، برطرف کرده‌اند. این نوع الکتروپمپ در نهایت هوای اضافی را خارج نموده و آب را به حرکت در می‌آورد و مانند یک الکتروپمپ استاندارد عمل می کنند.

این نکته اهمیت دارد که بدانید الکتروپمپ‌های خودمکش نمی‌توانند بدون وجود آب در محفظه، عمل کنند.

نحوه عملکرد الکتروپمپ‌های خودمکش به صورت زیر است:

در چرخه پرایم (راه‌اندازی)، هوا وارد الکتروپمپ خودمکش می‌شود و با آب توسط پروانه مخلوط می‌شود. آب و هوا هر دو با هم توسط عملیات گریز از مرکز به مخزن آب منتقل می‌شوند. هوا به طور طبیعی تمایل دارد که به سمت بالا برود و آب تمایل دارد که به سمت پایین بیاید.

آب بدون هوا سنگین‌تر از آب پر از هواست در نتیجه در اثر جاذبه به محفظه برمی‌گردد و برای ترکیب شدن با هوا در خط مکش آماده می‌شود. هنگامی که تمام هوا تخلیه شد و خلاء در خط مکش بوجود آمد، فشار اتمسفری موجب می‌شود که آب بالا بیاید، به سمت پروانه برود و مجددا پمپاژ شود.


سیرکوله شدن آب درون الکتروپمپ خودمکش تا زمانی که الکتروپمپ راه اندازی شود و هوا کاملا تخلیه شود، ادامه می‌یابد و سپس متوقف می‌شود. دفعه بعد که الکتروپمپ شروع به کار کند؛ خودمکش یا self-prime خواهد بود. یعنی قادر خواهد بود که یک بار دیگر آب و هوا را در محفظه مخلوط کند تا یک مایع قابل تخلیه ایجاد شود (تا زمانی که الکتروپمپ دوباره کاملا پر شود).


الکتروپمپ خودمکش با الکتروپمپ‌های استانداردی که دارای مخزن آب برای سیرکوله کردن آب هستند، متفاوت است. این مخزن می‌تواند بالای پروانه یا در مقابل پروانه باشد. در هر صورت خاصیت "خودمکش"  به قابلیت نگهداری آب بعد از راه‌اندازی اولیه گفته می‌شود و با الکتروپمپ‌های معمولی که مخزن آب دارند، متفاوت است. 

بنابراین آیا می‌توان یک الکتروپمپ خودمکش را در هر زمان روشن کرد، حتی اگر داخل آن خشک باشد؟

خیر.الکتروپمپ سانتریفیوژ خودمکش برای کار کردن نیاز به آب دارد. حتی الکتروپمپ های خودمکش نیز در صورتی که فقط هوا درون آنه باشد، کار نمی‌کنند. 

قابلیت خودمکش به قابلیت الکتروپمپ برای بارگیری مجدد و ترکیب آب و هوا برای تبدیل شدن به یک سیال قابل الکتروپمپ گفته می شود -- و نه به قابلیت بیرون کشیدن هوای خشک. 

در واقع، شما هرگز نباید سعی کنید یک الکتروپمپ خودمکش را بدون آب موجود در محفظه روشن کنید. این کار خطرناکی است و اغلب منجر به آسیب دیدن آب‌بندی الکتروپمپ می‌شود.

چطور یک پمپ خودمکش خوب انتخاب کنیم؟

وزن سبک، پره‌های مقاوم، مصرف برق بهینه، از جمله مشخصات یک الکتروپمپ خودمکش خوب و کارآمد است. الکتروپمپ افقی خودمکش AGA که توسط شرکت صنایع پمپ آبارا ساخته شده است قادر است در هر محیطی کارآمد باشد و با توان ۱ اسب بخاری خود می‌تواند با سرعت قابل توجهی سیال را پمپاژ کند. الکتروپمپ افقی خودمکش AGA برای سیستم‌های تک‌فاز طراحی شده است از همین‌رو این پمپ هم در فضاهای صنعتی کارآمد است و هم در فضاهای خانگی. الکتروپمپ افقی خودمکش AGA شرکت آبارا دارای وزن سبکی بوده و این ویژگی سبب جابجایی آسان شده و با توجه به طراحی در مدل‌ها و توان‌های مختلف می‌تواند تمامی نیازهای بازار را تامین نماید.

چرا آبارا؟

این روزها که برندهای مختلف در صنعت تولید و عرضه پمپ عمدتا روی ابزارهای تبلیغاتی و تکنیک‌های فروش سعی متمرکز هستند، شرکت صنایع پمپ آبارا با دیدگاه مشتری محور اقدام به پاسخ بهینه به نیاز بازار و صنعت دارد . آبارا با آنالیز و بررسی صحیح و دقیق نیاز مشتریان در کشور، اقدام به عرضه بهترین الکتروپمپ‌های خودمکش در دو مدل ایتالیایی و تولید داخل کرده است. صنایع پمپ آبارا همواره سعی کرده است با عرضه بهترین و باکیفیت‌ترین پمپ‌های خودمکش نیاز مشتریان ایرانی را در حوزه‌های مختلف برطرف کند. همچنین صنایع پمپ آبارا با ایجاد بستری مناسب برای ارائه خدمات پس از فروش و مشاوره، این امکان را برای مشتریان خود ایجاد کرده است تا در تمام مراحل خرید، نصب و استفاده از محصولات این شرکت همواره مشاوران متخصص آبارا را در کنار خود داشته باشند.

عملکرد الکتروپمپ خودمکش